Lohman Brown

Lohman Brown

Tavukçuluk sektöründe uzun yıllardan beri var olan sektörümüz gerek canlı, organik ve yürüyen tavuk gerekse yumurta üretim çiftlikleri ile faaliyet göstermektedir. Firmamız hem etinden hem de yumurtasından daha iyi verim aldığı tavuklar arasında lohman brown cinsi tavukları tercih etmekte ve yetiştirmektedir.

Cins Özellikleri

Canlı tavuk yetiştiriciliğinin en verimli ırkı olan lohman brown tavuklar yetişkinlik anı olarak bilinen 18. haftadan itibaren yumurtlamaya başlarlar. Lohman brown tavuk cinsi yumurtaları köy yumurtası özelliği taşır ve bu yumurtaların dış kabuk rengi kahverengidir. Aktav Yarka  Prefabrik Çadır Kümes Aynı zamanda Tavuk Satışı konusunda yanınızdadır. Beslenmeleri kolay olan bu cins tavuklar günlük olarak ortalama 100 gr yem ile beslenirler. 1 lohman tavuğun ortalama yıllık yumurta üretimi 300 adettir.

3 yıl boyunca iyi bakıldığı sürece azami verim alınır. Ortalama bir lohman tavuğun ağırlığı 2.5 kg’dir. Özellikle tavukçuluk sektöründe yumurtaları için beslenen bu lohman cinsi tavuklar 3 yıldan sonra kesim sürecine dahil olup sağlıklı besin olarak tüketilebilirler. Sağlıklı beslenmek isteyenler firmamızdan gerek yumurta gerekse lohman tavuk satın alabilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. gezen tavuk Lohman Brown için yorumda bulun

    Lohman Brown için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Lohman Brown için ilk yorumu yapabilirsin.