Motorlu Projeksiyon Perdesi

Projeksiyon Perdesi

Projeksiyon perdeleri, ışık geçirmeyen yapıları ile sunum yapabilmeye imkân yaratan bir perde sistemidir. Bu ürünler, malzemesinde bulunan optik özellikleri sayesinde üzerine verilen görüntüyü karşı tarafa net şekilde yansıtma prensibini taşır. Projeksiyon perdesi çeşitlerinde kalite ne kadar iyi olursa perdelerin sunduğu görüntü de o kadar net olur.

Projeksiyon Perdesi Çeşitleri Neler?

Görüntüyü yansıtmaya yarayan ve birçok farklı amaçla kullanılan projeksiyon perdelerinde çok tercih edilen modeller şunlardır:

  • Motorlu Projeksiyon Perdesi Modelleri

Bu perde türleri otomatik bir sistem ile çalışır. Uzaktan kumanda ile çok rahat bir şekilde yönetilebilme avantajları vardır. Kullanıcı açısından en işlevsel modeller arasında yer alırlar.

  • Gümüş Projeksiyon Perdesi Modelleri

Net görüntü açısından en iyi tasarımlardan birisi de gümüş motorlu projeksiyon perdesi çeşitleridir. Bunlar motorlu olabileceği gibi manüel olarak da tasarlanan ürünlerdir. 3D görüntü yakalama açısından çok ideal modellerdir.

  • Storlu Projeksiyon Perdesi Modelleri

Storlu modeller ise daha çok manüel olarak çalışır ve kişiler bu perdeleri el ile yukarı aşağı kaldırıp indirebilirler. Kullanımları rahat modellerdir.

  • Ayaklı Projeksiyon Perdesi Modelleri

Bu perdeler ise kullanımı çok rahat olduğu için tercih edilen modellerdir. İstenilen yere rahatlıkla monte edilebilirler. Yüksek kalitede görüntü sunan perdeler sahip olduğu özelliklere göre farklı şekilde fiyatlandırılırlar.

  • Transparan Projeksiyon Perdesi Modelleri

Bu perde çeşitleri ise genel olarak kurumsal firmalarda ya da kamu kurumlarında kullanılan türlerdir. Bunlarda görüntü genelde arkadan verilir. Özel bir tasarımı vardır.

Motorlu Projeksiyon Perdesi

Motorlu Projeksiyon Perdesi

Projeksiyon Perdesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Projeksiyon perdesi alırken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Bu perdelerde ışığı geçirgenlik durumu son derece önemlidir. Kumaşının ışığı geçirmemesine özen gösterilmelidir. Ön yüzeyinde ışık yansıtma özelliği var ise bu perdeler son derece idealdir. Genelde titanyum, gümüş materyaller kullanılarak dış yüzeyine kaplamalar yapılır.

Arka yüzey de bu perdeleri alırken dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Bu perdelerde arka yüzeylerin siyah olması gerekir. En iyi görüntüyü almak için bu detaya gereken önem verilmelidir. Renk seçimleri de öne çıkan özelliklerdendir. Perdelerin ön yüzeylerinde farklı renklerden seçim yapılabilir. Mat beyaz ya da açık gri çok tercih edilen renklerdir. Görüntüyü en iyi şekilde yansıtmak isterseniz mat beyaz çok daha idealdir.

Projeksiyon perdesi alırken gain oranına da dikkat edilmelidir. Işığı geri yansıtma oranı olarak bilinen bu oranın 1,0 ile 2,5 arasında olması önem taşır. Kullanım sonrasında perdelerin otomatik olarak kendini toplaması da kullanımı kolaylaştıran özelliklerinden biridir. Bunun içinde genel olarak motorlu perdeler tercih edilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. Motorlu Projeksiyon Perdesi Motorlu Projeksiyon Perdesi için yorumda bulun

    Motorlu Projeksiyon Perdesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Motorlu Projeksiyon Perdesi için ilk yorumu yapabilirsin.